Diagnostyka słuchu - Aparaty słuchowe Kraków - Auris Medic - bezpłatne badanie słuchu Kraków
Diagnostyka

 Nasz ośrodek oferuje Państwu pełną gamę badań

Diagnostyka słuchu u dzieci i niemowląt

 

Specjalizujemy się w diagnostyce słuchu u dzieci i niemowląt.  Oferujemy przesiewowe badanie słuchu tzw. Otoemisję akustyczną . Jest to badanie , które wykonuje  się u każdego dziecka tuż po urodzeniu. Dziecko wychodząc z mamą ze szpitala otrzymuje specjalną naklejkę z wynikiem badania w książeczce zdrowia . Jeżeli wynik był nieprawidłowy ( kontrola ) badanie nalezy powtórzyć . Wówczas powtórne badanie mogą Państwo wykonać w naszej poradni zdrowia. 

Jeżeli powtórne badanie przesiewowe daje wynik negatywny diagnostykę należy rozszerzyć o badanie ABR. Jest to kliniczne badanie słuchu pozwalające na wyznaczenie progów słyszenia u dziecka , czyli wyznaczenie poziomu na jakim dziecko słyszy dźwieki. Polega ono na rejestracji odpowiedzi z kory pnia mózgu pod wpływem bodźców słuchowych. Badanie ABR u dzieci wykonuje się w śnie fizjologicznym, umieszczamy na glowie dziecka cztery elektrody, a za pomocą specjalnych słuchawek podajemy dźwięki do ucha pacjanta. W naszej poradni zdrowia badanie to wykonujemy w porze wieczornej 18 -20. 

Jeżeli Państwa dziecko ma problem z przewlekłymi stanami zapalnymi ucha, przerostem migdałka, alergiami to właściwym badaniem będzie tympanometria. Jest to badanie które pokazuje nam w jaki sposób pracuje błona bębenkowa ucha , kosteczki słuchowe, oraz czy występuje tzw. odruch mięśnia strzemiączkowego. Te wszystkie informacje pozwalają na ocenę drogi przewodzeniowej słuchu dziecka. Tympanometria jest też badaniem uzupełniającym przy nieprawidłowym wyniku otoemisji i/ lub ABR w celu wykluczenia problemu przewodzeniowego u pacjenta (np. zatkanego przewodu słuchowego czy stanu zapalnego ucha ). 

 

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej pracowni diagnostyki słuchu.

Maciej Małysa Aurismedic
31-150 Kraków, Rynek Kleparski 12
tel: 12 422-49-77
WSPÓŁPRACUJEMY Z:
design: P-sign
web: AWOLG